Strona głównaNowy SączAtrakcje Nowy SączDodaj ogłoszenie Kontakt Cennik Regulamin Edytuj lub usuń ogłoszenie  

Ogłoszenia Nowy Sącz - praca, nieruchomości, usługi


Kategorie Nowy Sącz

strzalka Antyki (4)
strzalka Biżuteria, zegarki (4)
strzalka Budowlane, remonty (9)
strzalka Dla Domu i Ogrodu (76)
strzalka Dla Dzieci (21)
strzalka Elektronika (3)
strzalka Filmy (1)
strzalka Inne (90)
strzalka Komputery (24)
strzalka Korepetycje (2)
strzalka Kredyty, pożyczki (1)
strzalka Książki (6)
strzalka Kursy i szkolenia (6)
strzalka Maszyny, urządzenia (13)
strzalka Materiały budowlane (0)
strzalka Meble (23)
strzalka Motoryzacja (90)
strzalka Muzyka (24)
strzalka Nieruchomości (234)
strzalka Praca (690)
strzalka RTV i AGD (10)
strzalka Telefony i Akcesoria (3)
strzalka Towarzyskie (2)
strzalka Transport i przeprowadzki (3)
strzalka Urządzenia i maszyny (0)
strzalka Usługi (439)
strzalka Zdrowie, uroda (45)
strzalka Zwierzęta (29)

Sponsorowane

Wyszukiwarka sądecka

cofnij Szukaj słów: 
 Miejscowość: 
 Kategoria: 
cofnij Typ oferty:
 Region:
 Cena:
od: 
do: 

Statystyki Nowy Sącz

 Liczba ogłoszeń:  1881
 Oczekujące:  19
Zarejestrowanych userów:
 Dzisiaj:  0
 Ogółem :  283
 On-line : 1  
szkoła pływania chełmiec nowy sšcz

Ogłoszenia Nowy Sącz

Autorska wirtualna giełda, w której każdy może szybko i bez zbędnych formalności dodać swoje ogłoszenie w dwudziestu dwóch kategoriach. Aby dodać ogłoszenia należy wypełnić formularz dostępny po przejściu na zakładkę "Dodaj ogłoszenie", można dodawać zdjęcia oraz czas i cenę za dany przedmiot. Wszystkie ogłoszenia są z Nowego Sącza i niedaleko zlokalizowanych miejscowości. Korzystanie z serwisu jest darmowe i dostępne dla każdego internauty. Jeżeli nie wiesz gdzie sprzedać niepotrzebną rzecz a może chciałbym coś kupić po kuszącej cenie? Darmowe ogłoszenia regionalne z Nowego Sącza ułatwią Tobie taki wybór. Nowy Sącz to duże miasto, dlatego zachęcamy do umieszczania ogłoszeń bez wychodzenia z domu.
Nowy Sącz
 

Nowy Sącz


To malownicze miasto może się pochwalić nie tylko ciekawą zabudową, ale i piękną okolicą. Leżący w centralnej części Kotliny Sądeckiej, stał się Nowy Sącz jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na terenie województwa małopolskiego. Jakie czynniki zadecydowały o popularności tego miasta?


Turystyczne walory Nowego Sącza


Wielkim walorem tego miasta jest jego położenie. Tu, w miejscu połączenia się dolin Dunajca i Kamienicy, na brak pięknych widoków nie można narzekać. Bliskość górskich szlaków i znanych szczytów Beskidu Sądeckiego, piękne doliny oraz miejscowości, w których nie brak atrakcji – oto walory, jakimi Nowy Sącz przyciąga krajoznawców z całej Polski. Samo miasto to wspaniały cel wycieczki – szczególnie dla tych, których fascynuje historia oraz dawna architektura. Co można tutaj zobaczyć? Jakie atrakcje turystyczne stały się symbolami tego miasta?

Z kart historii-co warto wiedzieć na temat przeszłości Nowego Sącza?


Nowy Sącz to ośrodek miejski, który może się pochwalić ciekawą historią. Już w 1292 roku Nowy Sącz otrzymał (na mocy przywileju króla Wacława II Czeskiego) prawa miejskie, a bliskość szlaków handlowych łączących Kraków z Węgrami sprawiła, że ośrodek ów mógł się dynamicznie rozwijać. Już w czasach Kazimierza Wielkiego wokół miasta wyrosły mury miejskie, w skład których wchodziło 13 baszt oraz okazały zamek. W swych dziejach Nowy Sącz był świadkiem wielu burzliwych wydarzeń. To tu król Jagiełło razem z księciem Witoldem ustalał plany związane z prowadzeniem działań przeciwko Krzyżakom, to tu uroczyście witano królową Jadwigę. Ważne wydarzenia wiążą się i z potopem szwedzkim, i z najazdem Rakoczego – wydarzeniami bardzo ważnymi dla tego miasta. Co ciekawe, jeszcze przed I rozbiorem Polski, Nowy Sącz stał się częścią Austrii, a będąc częścią tego państwa, stał się jednym z wielu prowincjonalnych, galicyjskich miasteczek. Dopiero w latach 70-tych XIX wieku można mówić o pewnym ożywieniu gospodarczym, które było zasługą przeprowadzenia przez miasto linii kolejowej. Wiele ważnych dla miasta wydarzeń wiąże się też z okresem II wojny światowej. Wiadomo, że w tym czasie na terenie Nowego Sącza oraz w jego najbliższej okolicy, bardzo aktywnie działali partyzanci i kurierzy. Jedną z ważniejszych akcji, jaką przeprowadzili partyzanci w tym mieście, było wysadzenie nowosądeckiego zamku – magazynu niemieckiej broni, która miała być wykorzystana do zniszczenia miasta. Dziś Nowy Sącz to nie tylko wielki ośrodek miejski, w których dobrze rozwija się gospodarka. To również ważny punkt na turystycznej mapie Małopolski oraz miejsce, które przyciąga wspaniałymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Nowy Sącz i jego najważniejsze atrakcje turystyczne


Obiektów, z których Nowy Sącz słynie wśród turystów, jest sporo. Na które atrakcje turystyczne i zabytki warto zwrócić szczególną uwagę? Pozostałości dawnego zamku ze słynną Basztą Kowalską, spory rynek otoczony kamienicami barokowymi i renesansowymi, eklektyczny ratusz oraz Dom Gotycki z XV wieku – oto najciekawsze budowle, z jakimi można się spotkać w ścisłym centrum miasta. Wspaniale prezentuje się tu również tak ważny zabytek sakralny, jakim jest kolegiata św. Małgorzaty. Miłośników sztuki sakralnej zainteresować może również kościół św. Ducha oraz klasztor jezuitów – kolejne zabytki, które można ujrzeć w pobliżu rynku. Wielką atrakcją turystyczną jest też nowosądecki skansen, znany z ciekawej kolekcji dawnej architektury ludowej. Jego najnowszym sektorem jest Miasteczko Galicyjskie – miejsce, w którym można odbyć jedyną w swoim rodzaju podróż w czasie.

Infrastruktura turystyczna


We współczesnym Nowym Sączu bardzo ważną rolę zajmuje turystyka. Z myślą o gościach odwiedzających to miasto wytyczane są nowe trasy spacerowe oraz szlaki turystyczne, dzięki którym można urządzać ciekawe wycieczki po jego najbliższej okolicy. Dobrze rozwija się też baza noclegowa. Liczne hotele i zajazdy, prywatne kwatery oraz gospodarstwa agroturystyczne, które pojawiają się niczym grzyby po deszczu w rejonie miasta – oto miejsca, w których każdy może znaleźć noclegi dostosowane i do swych potrzeb, i do swych możliwości finansowych.

Nowy Sącz to jedno z tych miast, którym z pewnością warto się dokładniej przyjrzeć. Malownicza okolica oraz ciekawe zabytki to czynniki, dzięki którym każdy turysta będzie mógł w tym mieście miło spędzić czas. A ponieważ infrastruktura turystyczna na terenie tego miasta ma się coraz lepiej, każdy z nas może zaplanować dłuższy pobyt na jego terenie.


Dodawanie standardowych ogłoszeń jest darmowe, wystarczy wypełnić formularz i czekać na akceptację. Do portalu przyjmowane są ogłoszenia z Nowego Sącza dotyczące kategorii, które są w nim zawarte np. praca, nieruchomości, zdrowie i uroda. Każdy użytkownik, który chciałby poprawić jakość tego portalu lub chciałby się podzielić swoimi sugestiami - zapraszamy do kontaktu. Mamy nadzieje i aspiracje na stworzenie dużej i zarazem aktualnej bazy ogłoszeń z Nowego Sącza. Dodatkowo dla firm i organizacji z Nowego Sącza uruchomiliśmy katalog, w którym można umieścić swoją działalność wraz z opisem.

Darmowe ogłoszenia z Nowego Sącza i okolic

.
Kontakt Regulamin Rejestracja Logowanie |